Aequitas

sequitur legem.

O Kancelarii

Kancelaria Adwokacka adwokata Wojciecha Kowalskiego świadczy kompleksowe usługi prawne, ze szczególnym uwzględnieniem prawa karnego i cywilnego. Aby zapewnić sprawną i adekwatną do Państwa potrzeb obsługę współpracujemy z Kancelarią Notarialną, Kancelariami Adwokackimi oraz Radcowskimi jak również Biurem Rachunkowym.

Adwokat Wojciech Kowalski

Jestem absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z lat 1996-2001. W latach 2002-2005 odbyłem aplikację sądową w Sądzie Rejonowym i Okręgowym w Bydgoszczy ukończoną egzaminem sędziowskim. Następnie od 2005 roku zajmowałem w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy stanowisko Referendarza Sądowego. Od 2010 roku jestem członkiem Izby Adwokackiej z siedzibą w Bydgoszczy.

Pasję zawodową łączę z osobistymi zainteresowaniami aktywnie uczestnicząc w życiu bydgoskiego Stowarzyszenia Gramy zrzeszającego członków lokalnej Palestry. Naszym celem jest propagowanie wiedzy prawniczej, ducha sportowej rywalizacji oraz krzewienie kultury fizycznej, ze szczególnym uwzględniem piłki nożnej.

Od roku 1997 nieprzerwanie należę do zespołu piłkarskiego The Reds biorąc udział w rozgrywkach halowych jak i na otwartych boiskach w ramach Bydgoskiej Ligi Piłki Nożnej.

Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzielę się społecznie uczestnicząc jako członek zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Wiarus" w Bożenkowie w jego pracach.

Zaangażowanie zawodowe łączę z wrażliwością na problemy innych i ich życiowe potrzeby. Jestem zarejestrowany jako dawca szpiku kostnego oraz regularnie oddaję krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

Prywatnie jestem zwolennikiem rodzinnego, spokojnego spędzania wolnego czasu, najchętniej z dobrym filmem lub muzyką oraz książką w dłoni.